ДІТИ - МАЙБУТНЄ УКРАЇНИ!

На початку вересня в усіх школах району проходили Олімпійські уроки, приурочені Дню фізкультурника. Особливим цей урок став для учнів Зибківської ЗШ І-ІІІ ст., адже мова на ньому йшла про значні спортивні досягнення їх вчителя фізкультури Віктора Гніденка — Майстра спорту, Чемпіона світу з гирьового спорту серед ветеранів.

Вчитель з простої сільської школи розпочав відлік своїх спортивних досягнень вже в 40-річному віці. І не тільки сам добився значних успіхів, а й долучив до гирьового спорту дітей — 30 з яких стали першорозрядниками.

На святковий захід було запрошено заступника голови райдержадміністрації О.Пеннера, головного спеціаліста відділу освіти, молоді та спорту райдержадміністрації С.Чауна. Шкільним подвір'ям розносились мелодії спортивних пісень. А на двох столах була представлена виставка досягнень В. Гніденка.

Зібрання розпочала директор школи Зоя Глінкіна, яка висловила гордість тим, що в школі працює та активно бере участь у спортивному житті вчитель фізкультури Віктор Гніденко.

— Віктор Гаврилович працює у нашій школі вже більше 20 років, залучає молодь до спорту та має багатьох послідовників, які теж добились значних спортивних успіхів. Але головне — у них виховується бажання займатись спортом, сила волі та духу. Тож сподіваюсь, що в нашій школі і надалі пропагуватиметься здоровий спосіб життя, збагачуватимуться спортивні традиції...

Шкільну родину вітав зі святом Олександр Пеннер:

— Сьогодні перед освітянськими закладами стоїть завдання всебічного і гармонійного розвитку кожної дитини на виконання соціальних ініціатив Президента України "Діти — майбутнє України!”, — зокрема зазначив Олександр Володимирович. — І важливу роль у цьому відіграє залучення дітей до занять фізкультурою та спортом.

О. Пеннер побажав дітям гордитися своїм вчителем фізкультури — цілеспрямованою та небайдужою людиною та наостанок зазначив:

— Я бажаю всім дружити з фізкультурою і спортом, бо це ваше здоров'я. Від райдержадміністрації та районної ради бажаю всім успіхів у спорті!

Розповів про свої досягнення Віктор Гніденко:

— Для мене це був зовсім новий вид спорту. Спочатку в школі було мало його прихильників, багато не витримували навантажень, адже за одне тренування потрібно було підняти 8-10 тонн металу, дотримуватись режиму, контролювати свою вагу. Але коли вже через рік занять зайняли 4 загальнокомандне місце на чемпіонаті області, тричі ставали срібними призерами та двічі — бронзовими, зрозуміли, що і у звичайній сільській школі за бажання можна отримати високі результати.

З усіх особистих спортивних відзнак Віктор Гаврилович чи не найбільше цінує свій успіх на чемпіонаті світу, який проходив у Запоріжжі 2007 року.

— За рік до змагань я розпочав напружені тренування, — ділиться спогадами вчитель-гирьовик. — Участь у таких престижних змаганнях була відповідальною і хвилюючою, але я був впевнений в своїх силах і серед ветеранів 40-45 років в категорії до 75 кг став чемпіоном світу серед ветеранів в ривку, зробивши 186 підйомів.

До речі, особистий рекорд В. Гніденка — 200 підйомів. Друге місце в Чемпіонаті світу тоді зайняв спортсмен з Латвії, третє — з Греції.

Ще одна важлива і вагома відзнака для В.Гніденка — І місце у супер-фінальних змаганнях з гирьового спорту за програмою Всеукраїнських літніх сільських спортивних ігор 2008 року у ваговій категорії до 80–ти кг, що проходили в Переяслав-Хмельницькому.

Всього ж виставка відзнак налічувала 4 кубки, 14 медалей та 21 Грамоту і Диплом. Але мабуть найбільшою нагородою для вчителя є те, що він має спортивних послідовників, радіє їх успіхам. А серед вихованців Віктора Гавриловича — учні школи Сергій Ноженко — майстер спорту; Юрій Стасюк, Ігор Александров, Юрій Щербаков, Дмитро Бєляєв, Олександр Стрельцов — кандидати у майстри спорту. Віктор Гаврилович побажав їм нових успіхів, а також висловив сподівання, що в Зибківській школі і надалі буде розвиватись гирьовий спорт і зибківські гирьовики славитимуться результатами в спорті.

Віктор Гаврилович також нагадав, що в селі мешкає свого часу один з найсильніших спортсменів колишнього Союзу — Іван Васильович Смолянінов — майстер спорту СРСР з велоспорту, та попрохав дітей не забувати та привітати з святом цього легендарного односельця.

Свої вітання вчителю та тренеру висловили його вихованці — хлопці-одинадцятикласники. Слова одного з учнів — "Нехай здоров'я й спорт завжди будуть у моді” стали закликом для всієї шкільної громади до активних занять фізкультурою і спортом.

Кiлькiсть переглядiв: 37

Коментарi